Alig egy nappal azután, hogy 23 éves történelmi csúcsra emelkedett, a 30 éves jelzáloghitelek kamatlábai pénteken közel három tized százalékpontot zuhantak, és március eleje óta a legnagyobb egynapos csökkenést mutatták - számol be az Investopedia. Az összes hiteltípus átlaga csökkent pénteken, a legtöbb esetben több mint 10 bázispontot.
Két évtizedes csúcsra emelkedtek a jelzáloghitelek kamatlábai Amerikában, ami jelentősen megnehezíti a lakáspiac számára, hogy kilábaljon az évek óta tartó mélyrepülésből. Az emelkedéshez főként a 10 éves kincstárjegy hozama és a Fed szigorítása járult hozzá – írja a Wall Street Journal.
Meredeken emelkedett a héten a jelzáloghitelek átlagos kamatlába az USA-ban, és ismét közelebb került a 7%-hoz, csökkentve a lakásvásárlói keresletet.
Tovább csökkent a jelzáloghitelek kamatlába az USA-ban, a Federal Reserve kisebb mértékű kamatemelése pedig az inflációs helyzet szép lassú javulását ígéri.
Az újonnan felvehető amerikai lakáshitelek kamatlába 2008 óta először haladta meg a 6%-ot az USA-ban, egyelőre csak kis mértékben hűtve a túlfűtött amerikai lakáspiacot.
32 és közel 37%-os esésben van a Fannie Mae és a Freddie Mac árfolyama, miután az amerikai legfelsőbb bíróság nem adott helyt a részvényesek egy fontos kérésének – írja a MarketWatch.
A Fannie Mae és a Freddie Mac, az Egyesült Államok két legnagyobb jelzálog-finanszírozó társasága már nem fizeti be a költségvetésbe nyereségét, elkezdtek a privatizációra tartalékolni.
Az amerikai pénzügyminiszter egy tévéműsorban bejelentette, hogy hamarosan megkezdhetik a két legnagyobb amerikai jelzáloghitel-finanszírozó társaság privatizációját.
Sok pénz dőlhet a Wall Street nagy hedge fundjaihoz idén, miután ismét felerősödtek a pletykák a két jelzálog-finanszírozó óriás, a Fannie Mae és a Freddie Mac privatizációjával kapcsolatban - számol be a hírről a The Wall Street Journal.
27 ezer szerződést, összesen mintegy 6,2 milliárd dolláros jelzáloghitel-portfóliót adna el a Fannie Mae - írja a Financial Times. Korábban problémás, viszont most már teljesítő hitelekről van szó.
Annyira betett a Fannie Mae állami jelzálogfinanszírozónak az amerikai társaságiadó-csökkentés rövid távon, hogy ismét állami segítségre szorul a társaság - számolt be a MarketWatch.
Fennáll a veszélye, hogy állami mentőcsomagot kell nyújtani a Fannie Maenek - állítja a vezérigazgató a Financial Times szerint. Úgy véli, a társaság pénzügyi helyzetének romlása megingathatja az amerikai lakásfinanszírozási rendszerbe vetett bizalmat.
Leépítené az USA a Fannie Mae és a Freddie Mac jelzálogfinanszírozó társaságokat, amelyek jelenleg az amerikai lakáshitelek 60%-ánál játszanak szerepet. A Szenátus banki bizottságának kedden közzétett tervei szerint ezentúl a bedőlt hitelek veszteségének első 10%-át a magánpiaci szereplők állnák.
Az FBI belső dokumentuma szerint a Wall Street-i traderek a derivatív piacot manipulálhatták, és előre ismert információk alapján kereskedtek, ami a Fannie Mae és a Freddie Mac állami jelzálogfinanszírozókat érzékenyen érinthette - írja a Reuters.
Barack Obama amerikai elnök szerint magántőke bevonására van szükség a jelzálogpiacon, a kormányzatnak pedig csak az extrém magas kockázatokat kellene visszafognia - írja a Bloomberg.
Amerikai szenátorok egy csoportja a Fannie Mae és a Freddie Mac megszüntetését javasolja, a két cég helyett egyetlen kormányzati viszontbiztosítót hoznának létre - írja a Bloomberg.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?